غذاهای رژیمی با مکمل

انواع محصول افزایش حجم تمرینی

با انواع محصول افزایش حجم تمرینی آشنا شوید

افزایش حجم عضلات رویای بسیاری از ورزشکاران مبتدی و یا حرفه‌ای است. افراد برای رسیدن به عضلات حجیم و تناسب اندام تمرین‌های ورزشی سنگینی انجام می‌دهند. اما بدون داشتن رژیم غذایی مناسب در کنار تمرینات نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد.

گرچه برای تامین نیازهای بدن در عضله‌سازی و داشتن توان انجام تمرین‌های سخت حجم زیادی از غذا لازم است اما این حجم زیاد در فواصل کوتاه می‌تواند برای افراد اذیت کننده باشد. برای همین ورزشکاران به‌ جای غذاهای حجیم از انواع محصول افزایش حجم استفاده می‌کنند.

مصرف این محصول‌ها در کنار رژیم غذایی درست و اصولی می‌تواند ورزشکاران را به حجم دلخواه عضلاتشان برساند. اگر شما نیز به‌دنبال افزایش حجم عضلاتتان با محصول هستید و به اطلاعات مفیدی در این زمینه نیاز دارید، تا انتهای این مطلب همراه با ما باشید.

مزیت استفاده از محصول افزایش حجم تمرینی

برای عضله سازی نیاز دارید تا کالری دریافتی روزانه‌تان بیش از چیزی باشد که بدنتان می‌سوزاند. از طرفی میزان پروتئین دریافتی‌تان هم باید از چیزی که بدنتان در طول شبانه‌روز تجزیه می‌کند، بیشتر باشد. رسیدن به این دو امر تنها از طریق مصرف غذاهای روزانه ممکن نیست.

به این نکته مهم دیگر هم باید دقت کنید که رسیدن به حجم بالای عضله تنها از طریق تمرینات سرعت پایینی دارد. با مصرف محصول افزایش حجم، شما در زمان بسیار کمتری می‌توانید به اندام دلخواهتان برسید.

رژیم غذایی مناسب در کنار محصول افزایش حجم تمرینی

مصرف محصول ها و رژیم غذایی دو یار جدا نشدنی یکدیگر هستند. برنامه‌هایی غذایی بر اساس نیازهای بدن و هدف رسیدن به عضلات حجیم تهیه می‌شوند. قبل از تهیه یک رژیم غذایی برای هر فرد، باید به آزمایش‌های مختلف او و کمبودهای بدنش توجه کرد.

 محصول افزایش حجم تمرینی ، سرعت رسیدن به عضلات حجیم را افزایش می‌دهند و سطح سلامت بدن را رژیم غذایی بالا می‌برند. رسیدن به عضلاتی حجیم تنها زمانی ممکن است که بدنتان در بالاترین سطح سلامت خود باشد.

انواع محصول افزایش حجم تمرینی

برای رسیدن به اندام عضلانی دلخواهتان انواع محصول افزایش حجم تمرینی وجود دارد. هرکدام از این محصول‌های ورزشی اثرات مختلفی به روی بدن افراد دارند.

مربی تمرینی بنا به نیاز بدن ورزشکاران محصول افزایش حجم تمرینی مناسب را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. در ادامه محصول‌های برتر افزایش حجم را به شما معرفی می‌کنیم.

محصول افزایش حجم تمرینی کربوهیدرات

محصول‌های ورزشی کربوهیدرات با آزادسازی انرژی به افزایش حجم عضلات کمک می‌کنند. همچنین کربوهیدرات با تنظیم میزان انسولین بدن مانع از تجمع چربی می‌شود. این محصول در حین و بعد از تمرین به ریکاوری عضلات نیز کمک می‌کند.

مصرف کربوهیدرات علاوه بر آن که به رشد عضلانی کمک می‌کند باعث جلوگیری از تجمع بافت چربی نیز می‌شود.

محصول گینر

گینر موثرترین محصول افزایش حجم تمرینی است. این محصول کمک می‌کند تا بدن روزانه حجم بیشتری کالری و پروتئین دریافت کند و درنتیجه عضلات حجیم شوند. گینرها کالری بالایی دارند برای همین ممکن است برای تمام افراد مناسب نباشند.

گینر می‌تواند با افزایش کالری دریافتی افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند حجم عضلات این افراد را نیز زیاد کند.

برای افرادی که روزانه حجم بالایی از غذا را نمی‌توانند مصرف کنند، این محصول افزایش حجم ، انتخاب مناسبی است. گینر حتی برای ورزشکاران مبتدی نیز تاثیرگذار است.

محصول مس

محصول مس باعث افزایش کالری دریافتی بدن می‌شود و در نتیجه عضلات را حجیم خواهند کرد. این محصول حاوی مواد مغذی مفیدی است که می‌تواند به ورزشکاران کمک کند تا در زمان کوتاه‌تری به حجم دلخواه عضلات برسند.

محصول مس حاوی پروتئین و کربوهیدرات هم هست و برای همین محصول افزایش حجم کاملی برای حجم سازی است.

محصول پروتئین

عضله سازی بدون مصرف پروتئین ممکن نیست. برای افزایش حجم عضلات نیاز دارید تا به بدن روتئین کافی برسانید. این پروتئین به کمک مواد غذایی نیز تامین می‌شود اما برای رسیدن به حجم مناسب آن غذاهای پروتئینی زیادی لازم است.

مصرف پروتئین نسبت به محصول کربوهیدرات تاثیر بیشتری بر عضله سازی دارد اما اگر این محصول بیش از حد نیاز مصرف شود، هیچ تاثیری روی بدن نخواهد داشت.

میزان کافی پروتئین برای افزایش حجم عضلات ضروری است اما باید در کنار یک برنامه غذایی مناسب مصرف شود تا پروتئین زیادی به بدن نرسد.

محصول کراتین

مهم‌ترین محصول افزایش حجم تمرینی ، کراتین است.کراتین در حالت عادی در مولکول‌های بدن وجود دارد. کراتین در سلول مسئول تامین انرژی مورد نیاز برای ماهیچه‌ها است.

مصرف این محصول افزایش حجم تمرینی کمک می‌کند تا کراتین ذخیره شده در سلول تا 40 برابر بیشتر ذخیره شود. این موضوع باعث می‌شود تا رشد عضلات با سرعت بیشتری انجام شود.

از نظر بسیاری از کارشناسان تمرینی، کراتین بهترین محصول افزایش حجم تمرینی است.

نکات قابل توجه پیش از مصرف محصول افزایش حجم تمرینی

  1. یک محصول هرگز نباید خودسرانه مصرف شود.
  2. سوء مصرف محصول باعث عوارض جبران ناپذیری در افراد می‌شود.
  3. برای همین اهمیت دارد قبل از مصرف حتما با یک پزشک فیزیولوژیست و مربی بدنساز مشورت کنید.
  4. هرکدام از محصول‌ها با توجه به یک برنامه تمرینی خاص جواب مناسب می‌دهند. برای همین محصول افزایش حجم تمرینی خود را با توجه به برنامه تمرینی مربیتان انتخاب کنید.
  5. یک برنامه غذایی نقش مهمی دارد. رعایت رژیم غذایی متناسب را با برنامه تمرین و محصولی که مصرف می‌کنید، از یاد نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *